Firma na výrobu zmrzlinových kornútkov bola založená Ing. Ľudovítom Kulichom v roku 1986 v Partizánskom.Zakladateľ firmy si na začiatku sám vytvoril dizajn foriem na zmrzlinové kornútky a aj skonštruoval strojna ich výrobu. Firma vtedy zamestnávala iba pomocných pracovníkov.


Firma Ing. Ľudovíta Kulicha pozná veľmi dobre potreby a požiadavky na kvalitu a dizajn zmrzlinových kornútkovzo strany výrobcov zmrzliny. Naša firma prevádzkovala v období od 1993 do roku 2005 predajňu zmrzliny v Partizánskom. Aby sme mohli testovať a rozvíjať produkty, ktoré predávame, otvorili sme od roku 2013 opäť zmrzlináreň v Partizánskom. Tu máme možnosť ukázať naším zákazníkom rôzne postupy pri výrobe zrmliny, dávkovanie komponentov a poskytneme užitočné rady.

 

S rozširujúcou sa výrobou a novými technológiami sa firma presťahovala do väčších priestorov, ktoré  boli zrekonštruované tak, aby vyhovovali predpisom pre potravinársku výrobu. Taktiež boli zakúpené výkonné automaty na výrobu zmrzlinových kornútkov.


V snahe ponúknuť širší sortiment zmrzlinových kornútkov a doplnkov sme nadviazali spoluprácu s významnou nemeckou firmou vyrábajúcou zmrzlinové kornútky, ktoré vďaka ich výbornej kvalite majú zastúpenie v celej Európe. Pre slovenský a český trh sme získali výhradne zastúpenie.


Receptúra, postup výroby a rôznorodosť produkcie sú zárukou pre nemennú kvalitu na najvyššej úrovni. Túto kvalitu našich zmrzlinových kornútkov poznajú odberatelia nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.


Naše zmrzlinové kornútky sú balené, skladované a transportované tak, aby zostali nepoškodené a v najlepšej kvalite sa dostali k zákazníkovi. Pri objednávkach a transporte sme pripravení zohľadniť Vaše priania.

Takto sme začínali....

A dnes....